PC-Extra

3D text

1.

V novém dokumentu napiš nástrojem Horizontal Type (Vodorovný text (T)) černý text a aplikuj na něj nějaký styl vrstvy nebo si nějaký vytvoř. Jednobarevný text je úplně nevhodný.2.
Na palete Layers (Vrstvy) klikni pravým tlačítkem myši na vrstvu s textem a vyber Duplicate Layer (Duplikovat vrstvu. Pod Duplikovanou vrstvou vytvoř novou prázdnu vrstvu (Ctrl+Shift+N). Vyber si duplikovanou vrstvu s textem a stiskni Ctrl+E - to převedie vektorový text na rastrový a stratíš možnost formátovat jeho styl. Drž Ctrl a klikni na vrstvu kterou jsi sloučil. Dej si nástroj Move (Přesun (V).

Drž Alt a stiskni pravou šipku (na klávesnici). Pusť Alt a stiskni šípku dolů. To zopakuj několikrát (čím víc, tím hrubší text bude).3.
Ponechej ještě selekci. Vytvoř novou vrstvu a umísti ji pod všechny vrstvy textu. Select > Transform Selection (Výběr > Transformovat výběr). Ztransformuj selekcii, do tvaru stínu, který chceš dosáhnout. Potvrď trsansformaci kliknutím na ok a vyplň selekci černou. Stiskni Ctl+D (Odstraní selekci).Kliknutím na nová vrstva na paletě Layers (Vrstvy) vytvoříš novou vrstvu.

4.
Vyber si nástroj Blur (Rozostření (R)). Nastav si měkký štětec s poloměrem asi 300px a v horním panelu nastav sílu - Strength: 100 %. Rozmaž ostré hrany stínu, najvíc v dálce. Vezmi si gumu - Eraser, nastav si štětec stejně jako jsi měl Blur (Rozostření (R)), ale nastav Opacity: 50 % (Krytí). Nejvzdálenější časti stínu vygumuj, aby byl doztracena.